Krajská odborná rada prevence

Členové KORP Královéhradeckého kraje od 19. 9. 2020

Jméno OORP
Milan Dufka Vedoucí KORP KHK
Štěpánka Muzikářová Zástupce vedoucího KORP KHK
Mgr. plk. Pavel Nejtek HZS Hradec Králové
Luděk Zouhar Jičín
Roman Palička Jičín
Lenka Chocholoušová Rychnov nad Kněžnou
Stanislav Ulrych Rychnov nad Kněžnou
Karel Novotný Hradec Králové
František Kraus Náchod
Petr Řehůřek Trutnov
Jaroslav Švanda Trutnov

Ohlášení pálení klestí

Vyplňte formulář na: https://paleni.izscr.cz/paleni

Informace o formuláři pálení klestí:

Odesláním formuláře Hasičský záchranný sbor nepovoluje pálení, je pouze evidováno operačním a informačním střediskem hasičského záchranného sboru a slouží pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru.

Operační důstojníci HZS tak získají snadný přehled o počtu a místech, kde pálení probíhají, zanesený i do mapových podkladů. V případě ohlášení požáru může operační důstojník zjistit dotazem na uvedený mobilní telefon odpovědné osoby, zda se pálení nevymklo kontrole. V případě problémů vyšle na místo jednotku požární ochrany, nebo ohlášení požáru vyhodnotí jako planý poplach.
Ve formuláři je nutné vyplnit datum a hodinu začátku i konce plánovaného pálení, jméno osoby, která je za pálení odpovědná, její číslo na mobilní telefon a e-mailovou adresu. Dále místo pálení, například město, obec, část obce, ulici, případně vhodný blízký orientační bod. Ve spodní části stránky se nachází mapa, na které si každý může najít místo, kde chce pálit. Kliknutím levého tlačítka myši se na mapě objeví bod a automaticky se zobrazí souřadnice GPS zvoleného místa.

Hledat na webu